Ozonowanie samochodu i klimatyzacji samochodowej - Zielona Góra

Ozonowanie samochodu Zielona Góra

Dlaczego warto ozonować auto?

Ozonowanie samochodu Zielona Góra stało się nie tyle wyborem, ile koniecznością. Sytuacja epidemiczna związana z wirusem SARS-CoV-19 zwróciła szczególną uwagę na chorobotwórcze drobnoustroje oraz metody ich zwalczania, przy szczególnym uwzględnieniu częstego odkażania powierzchni, z którymi większość osób ma częsty kontakt.

Samochody sprawiają trudność w likwidowaniu drobnoustrojów tradycyjną metodą przecierania powierzchni szmatką nasączoną środkami odkażającymi, ze względu na trudność w dostępie do zakamarków w autach, a także ryzyko odbarwienia materiałów wykończeniowych. Jedyną skuteczną i niedrogą alternatywą jest ozonowanie auta.

Na czym polega ozonowanie wnętrza pojazdu?

Cząsteczki tlenu trójatomowego osiadają na każdej dostępnej powierzchni, zabijając jednocześnie wszelkie drobnoustroje. Ozon rozpyla się za pomocą specjalnej aparatury, zwanej ozonatorem (generatorem ozonu).

Ozonowanie wnętrza samochodu Zielona Góra polega na ustawieniu ozonatora na podłodze lub siedzeniu pasażera oraz uruchomieniu go. Samochód powinien mieć szczelnie zamknięte drzwi i okna, żeby ozon, szybko ulatniający się gaz nie wydostawał się na zewnątrz przez np. niedomkniętą szybę lub drzwi. Przed ozonowaniem powinno się wyczyścić wnętrze, ze szczególnym uwzględnieniem śmieci, które wydzielają brzydkie zapachy (opakowania i resztki produktów spożywczych, naniesione błoto, trawy, sierść zwierząt itp.).

Ile trwa ozonowanie auta w Zielonej Górze?

Czas ozonowania zależy od wielu czynników, m.in. mocy ozonatora, wielkości samochodu a także stanu zanieczyszczenia wnętrza.

Jakie są efekty ozonowania auta?

Zalegający we wnętrzu samochody brud to siedlisko drobnoustrojów, które o swojej obecności dają znać przede wszystkim brzydkim zapachem, który wnika w materiały wykończeniowe. Stąd też, po uprzednim posprzątaniu auta, czyli pozbyciu sie źródła nieprzyjemnego zapachu.

Ozonowanie, oprócz niszczenia drobnoustrojów to:

  • usuwanie brzydkich zapachów
  • usuwanie zapachu papierosów
  • usuwanie zapachu stęchlizny

Po całej procedurze warto na kilkanaście minut pozostawić auto otwarte, by później cieszyć się odświeżonym wnętrzem.

Ozonowanie klimatyzacji w samochodzie - Zielona Góra

Przewody klimatyzacyjne są często siedliskiem grzybów i bakterii. Zagrzybienie jest wysoce prawdopodobne ze względu na wysoką wilgotność powietrza w sporej części roku, a także wilgotne garaże lub parkowanie na wolnym powietrzu. Grzyby z kolei są czynnikami alergizującymi. Stąd też w trosce o zdrowie raz na rok należy przeprowadzić ozonowanie klimatyzacji.

Jak często należy ozonować samochód?

Częstotliwość ozonowania zależy od kilku elementów. Przede wszystkim raz na kilka – kilkanaście tygodni samochody ozonują właściciele zwierząt, którzy przewożą je w samochodach. Dodatkowe ozonowanie warto zrobić, kiedy w aucie wyleje się środek spożywczy- np. mleko, sosy, zupy, które wnikają w tapicerkę i szybko się rozkładają. Poza tymi sytuacjami ozonowanie warto przeprowadzić dwa razy w roku.

Ile to kosztuje ozonowanie w Zielonej Górze?

Cena ozonowania nie jest wygórowana, to wydatek około 50 złotych. jeżeli samochód jest duży, wówczas może być wyższa. ozonowanie klimatyzacji to około 100 złotych, a w okresie epidemii ceny w niektórych miastach wzrosły do 150 złotych.

Warto wiedzieć: ozonując wnętrze samochodu, można włączyć zamknięty obieg klimatyzacji. W ten sposób jednocześnie ozonuje się klimatyzację, chociaż nie zastąpi ta czynność odrębnego ozonowania samej klimatyzacji.

Ozonowanie aut to skuteczna, prosta i nie zajmująca wiele czasu czynność, która pozwala na skuteczne zabezpieczenia się przed szkodliwym działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów, jednocześnie zapewniając odświeżenie zapachu w aucie bez konieczności używania chemicznych środków zapachowych.